Jūs esate čia:

SLAPUKŲ NAUDOJIMO POLITIKA

I. Kam taikoma Privatumo politika?

1. UAB Optes, su buveine Vilniuje („UAB Optes“, „Bendrovė“) ypatingą dėmesį skiria www.lesis.lt svetainę („Svetainė“) lankančių vartotojų privatumui. Jei naudojatės Svetainę, Privatumo politika yra skirta Jums.
2. Privatumo politikoje rasite informaciją apie tai, kaip mes naudojame Jūsų pateiktus asmens duomenis, kaip mes juos apsaugome ir kokias teises ir pareigas turite.
3. Atminkite, kad jei nesutinkate su Privatumo politika, negalėsite naudotis internetine parduotuve lesis.lt, negalėsite pateikti užsakymų.
4. Privatumo politika yra lesis.lt internetinės parduotuvės reglamento dalis.

II. Kas renka asmens duomenis?

1. Jūsų pateiktų asmens duomenų administratore yra UAB Optes bendrovė, su buveine

UAB Optes

į.k. 302 323 934
Reg. adresas: Vilniaus m. Krivių g. 5-139/ Baltasis skg. 12-139.
Buveinė: J. Basanavičiaus 29A, LT-03109 Vilnius

tel. (+370) 641 76002

PVM kodas: LT100004894519

.
2. Jei turite klausimų dėl Privatumo politikos arba apskritai dėl asmens duomenų apsaugos, prašome rašyti mums adresu: klausimai@lesis.lt arba mūsų pašto adresu:

UAB Optes

į.k. 302 323 934
Reg. adresas: Vilniaus m. Krivių g. 5-139/ Baltasis skg. 12-139.
Buveinė: J. Basanavičiaus 29A, LT-03109 Vilnius

tel. (+370) 641 76002

PVM kodas: LT100004894519III. Kokiu būdu renkami asmens duomenys?

1. Jei lankotės lesis.lt svetainėje automatiškai surenkami IT duomenys apie Jūsų vizitą, visų pirma:
a. IP adresas,
b. operacinės sistemos tipas,
c. naršyklės tipas.
Tik pats apsilankymas mūsų svetainėje nereikalauja iš Jūsų pateikti jokios kitos informacijos ar asmeninių duomenų.
2. Kitų duomenų rinkimas vyksta laisvanoriškai kitų būdu, pvz., telefonu, faksu, elektroniniu paštu, naudojant naujienlaiškio prenumeratos forma, tik tuo atveju, jei norite pateikti mums tokius duomenis, pvz., norint gauti pasiūlymus, prisiregistruoti naujienlaiškiui arba pateikti užsakymą. Naudodami šias priemones galite pateikti mums savo asmeninę informaciją, tokią kaip.:
a. vardas ir pavardė,
b. el. pašto adresas,
c. telefono nr.,
d. gyvenamoji vieta,
e. pristatymo adresas,
f. duomenys reikalingi mokėjimui už užsakymą atlikti
3. Jūsų asmens duomenys taip pat renkami registruojant savo paskyrą internetinėje parduotuvėje lesis.lt arba sudarant pirkimo sandorį.
4. Apibendrinant mes galime rinkti ir apdoroti Jūsų asmens duomenis šiais tikslais:
a) mūsų produktų pardavimo sutarčių sudarymui ir vykdymui (ir dėl to taip pat ir apskaitos tikslams);
b) apsaugai nuo bet kokių pretenzijų susijusių pardavimo sutartimi ir siekiant įgyvendinti su garantija susijusius įgaliojimus;
c) atsakymui į Jūsų užklausas (jei paskambinote ar parašėte mums dėl pasiūlymo ir (arba) prašydami parengti pasiūlymą);
d) savo produktų rinkodarai (jei esate mūsų Klientas, mes galime apdoroti Jūsų duomenis rinkodaros tikslais pagal vadinamąjį teisėtą interesą, tuo pačiu pagrindu naudojame slapukais grindžiamas pakartotinės rinkodaros priemones, kitais atvejais mūsų rinkodaros veikla grindžiama Jūsų sutikimu);
e) naujienlaiškio siuntimui - jei sutikote jį gauti.

IV. Kaip vyksta duomenų rinkimas užsakymo realizavimui?

1. Prieš pateikdami užsakymą lesis.lt internetinėje parduotuvėje, galite šioje parduotuvėje sukurti savo paskyrą, kuri palengvina tolesnių užsakymų pateikimą.
2. Registruojant paskyrą reikia įvesti savo el. pašto adresą, kuris bus Jūsų prisijungimo vardu, ir apsaugantį Jūsų paskyrą slaptažodį.
3. Jei nuspręsite mūsų internetinėje parduotuvėje pateikti užsakymą, mums reikės Jūsų duomenų, tokių kaip: vardas ir pavardė, gyvenamosios vietos adresas ar kitas pristatymo adresas, el. pašto adresas, telefono numeris. Be to, lesis.lt internetinė parduotuvė gali rinkti informaciją apie Jūsų kreditinę kortelę, jei pasirenkate mokėjimą už užsakymą kortele ir tuo pačiu metu pasirinkdami paskyros sukūrimą parduotuvėje. Be to, internetinė parduotuvė gali rinkti informaciją apie Jūsų asmens kodą kreditingumo patikrinimui, jei pasirinksite „Mokėjimą į sąskaitą“.
4. Mes renkame ankstesniame skyriuje aprašytus Jūsų duomenis, siekdami sudaryti su Jumis pirkimo-pardavimo sutartį, taip pat jos atlikimo ir apskaitos tikslams.
5. Be IV.3. pun. nurodytų duomenų negalime sudaryti su Jumis sutarties.
6. Jei užsiprenumeruosite naujienlaiškį ir sutiksite jį gauti, įveskite tik savo el. pašto adresą, į kurį iš mūsų bus išsiųsta informacija. Prevencijos sveikatos priežiūros srityje ir pagal gamintojo rekomendacijas, Jūsų pateiktas el. pašto adresas ar telefono numeris taip pat gali būti naudojamas priminti, kad pasibaigęs lęšių nešiojimo laikas.
7. Galite bet kuriuo metu atsisakyti prenumeratos spaudžiant kiekvieno naujienlaiškio apačioje esančią prenumeratos atsisakymo nuorodą.

V. Kaip duomenys surenkami automatiškai? Kas tai slapukai?

1. Kaip jau minėjome, Jūsų apsilankymo mūsų internetinėje parduotuvėje metu automatiškai surenkami kai kurie Jūsų duomenys. Šie duomenys renkami pagal slapukų failai („Slapukai“).
2. Slapukai tai failai, siunčiami į Jūsų kompiuterį ar kitą įrenginį naršant Svetainę ar Internetinę parduotuvę.
3. Slapukai leidžia mums įsiminti ir patikrinti Jūsų parinktis. Todėl galime, tarp kitko, tobulinti Jūsų paieškos rezultatus, pasirūpinti, Jums pateiktos informacijos ir prekių tikslumu, taip pat įsiminti Jūsų, kaip įregistruoto Vartotojo, sesijas.
4. Slapukai neatlieka prietaiso ar programinės įrangos, kuri buvo įdiegta Jūsų prietaise, nustatymų modifikacijų ar pakeitimų.
5. Neužmirškite, kad turite teisę nesutikti naudoti Slapukus (galite juos blokuoti).
6. Jei norite blokuoti Slapukus, rekomenduojame savo naršyklėje pasirinkti tinkamus nustatymus.
7. Paprastai Slapukus galima pašalinti iš naršyklės naudojant parinktį „ištrinti istoriją“ ir tikrinti slapukus, pažymėdami žymimąjį laukelį arba blokuojant naršyklės galimybę atsisiųsti slapukus.
8. Norime Jus informuoti, kad Jūsų naudojimasis Svetaine, nekeičiant Jūsų naršyklės nustatymų, reiškia, kad Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimu. Atitinkama žinutė šia tema automatiškai rodoma pirmojo tam tikro vartotojo apsilankymo svetainėje ir lesis.lt internetinėje parduotuvėje metu. Slapukų blokavimas ar jų šalinimas gali sukelti tam tikrų Internetinės parduotuvės funkcijų netekimą (pavyzdžiui, slaptažodžio prisijungiant prie Paskyros išsaugojimas, automatiško užsakymo formos laukų užpildymas).
9. Slapukų pagalba automatiškai renkami duomenys bus naudojami:
a) anoniminei vartotojo elgesio lesis.lt internetinėje parduotuvėje analizei;
b) demografinių duomenų apie vartotojus rinkimui;
c) internetinės parduotuvės lesis.lt turinio personalizavimui. Norime, kad mūsų pasiūlymai atitiktų Jūsų pageidavimus ir poreikius, todėl Internetinės parduotuvės lesis.lt turinio personalizavimas reiškia, kad produktai, kuriuos pamatysite kaip rekomenduojamus svetainėje, mus parinkti pagal tai, ką anksčiau žiūrėjote ar atitiks produktams, kuriuos anksčiau iš mūsų įsigijote. Jei nesutinkate su tokiu turinio personalizavimu, be savo naršyklės nustatymų pakeitimo visada galite parašyti mums, adresu: klausimai@lesis.lt, ir pateikti atitinkamą prieštaravimą.

VI. Kokios kitos technologijos naudojamos svetainėje atliekamų veiksmų stebėjimui?

A. Google Analytics (slapukai) – tinklapio statistikos analizė
1. Google Analytics naudoja „slapukų“ technologiją analizuoti srauto šaltinius ir būdus, kaip lankytojai naudojasi Svetaine.
2. Google savo serveriuose renka gautus iš įrenginiuose talpinamų slapukų duomenis ir naudoja šią informaciją kuriant ataskaitas ir teikiant kitas, susijusias su judėjimu ir interneto naudojimu, paslaugas.
3. Google įmonė, jei to reikalauja įstatymai, taip pat gali perduoti šią informaciją tretiesiems asmenims, arba kai tokie asmenys tvarko tokią informaciją Google vardu.
4. Šie duomenys yra tik medžiaga statistikos analizei ir sistemos klaidų taisymo mechanizmams, todėl slapukų duomenys jokiu būdu nėra jungiami su kitais, mums pateiktais duomenimis.
B. Logai ir žurnalo failai
1. Be slapukų, internetinė parduotuvė gali rinkti duomenis, kuriuos paprastai renka interneto sistemų administratoriai taip vadinamųjų žurnalų failų arba logų srityje.
2. Loguose pateikta informacija gali apimti Jūsų IP adresą, platformos ir naršyklės tipą, interneto tiekėją ir svetainės, iš kurios įėjote į Internetinę parduotuvę lesis.lt, adresą.
3. Kai kuriuose lesis.lt internetinės parduotuvės popuslapiuose ir kitose komunikacijos priemonėse gali būti „web beacons” (t.y. elektroniniai paveikslėliai). „Web beacons“ leidžia gauti tokią informaciją kaip kompiuterio, į kurį įkėlėte puslapį, kuriame buvo paskelbtas „web beacons“, IP adresas, puslapio URL numeris, puslapio įkėlimo laikas, naršyklės tipas ir slapukuose pateikta informacija mūsų reklamos veiksmingumo įvertinimui. Šie duomenys bus archyvuojami ir naudojami UAB Optes internetinės parduotuvės visuotinio vartotojų srauto statistinei analizei ir vertinimui. Šie duomenys nebus sujungti su Jūsų pateiktais asmens duomenimis.

VII. Kokiais tikslais naudojami negauti iš slapukų asmens duomenys? Ar kažkam perduodami?

1. Mums perduodami Jūsų asmens duomenys bus naudojami:
a. pardavimo sutarties sudarymui ir vykdymui bei garantijos suteikimui ir garantijos vykdymui,
b. Užsakymo realizacijai ir prekių siuntimui,
c. įstatymų reikalaujamos apskaitos vedimui,
d. rinkodaros veiklos vykdymui,
e. galimų Jūsų pretenzijų ir klausimų priėmimui.
2. Jei būtina atlikti pirmiau minėtą veiklą, Jūsų duomenys gali būti perduodami kitiems subjektams. Tokiais atvejais perduotų duomenų kiekis apribojamas reikalaujamu minimaliu kiekiu. Toks perdavimas gali vykti tik Jums sutikus, remiantis sudaryta sutartimi ir tik tiems, kurie užtikrina, kad Jūsų duomenys bus tinkamai apsaugoti ir tvarkomi pagal įstatymus. Tai reiškia, kad Jūsų asmens duomenys perduodami:
a) kurjerių įmonėms,
b) surinkimo punktus vedantiems žmonėms;
c) mokėjimo sistemoms.
3. Jei esate Europos Sąjungos gyventojas, neperduodame jokių Jūsų asmens duomenų už Europos ekonominės erdvės ribų.
4. Jei sutinkate, kad naudosime Jūsų asmens duomenis, norėdami gauti komercinę informaciją (pvz., naujienlaiškį), Jūsų duomenys bus renkami ir naudojami rinkodaros tikslams, t.y. siųsti Jums informaciją apie pasiūlymus, akcijas ir pan.
5. Jei nesate mūsų klientas ir nesutinkate gauti rinkodaros informaciją el. paštu, SMS žinute ar telefonu, tada asmens duomenimis, kuriuos mums pateiksite (pvz. mūsų darbuotojui ar konsultantui), pvz. per telefoną, galime naudotis tik mes norėdami su Jumis susisiekti ir suteikti Jums reikiamą pagalbą ir įgyvendinti tarp mūsų ir Jūsų sudarytą sutartį.
6. Jei esate mūsų klientas, tada pagal taip vadinamąjį teisiškai pagrįsta interesą, galime susisiekti su Jumis mūsų produktų rinkodaros tikslams. Tačiau, jei nenorite kontakto telefonu ar elektroniniu paštu, tada galime atsiųsti Jums rašytines medžiagas paprastu paštu arba rodyti vaizdus lesis.lt internetinėje parduotuvėje, kai prisijungsite. Vykdydami šią rinkodaros veiklą, mes personalizuojame, paminėtą V.9.c. punkte aukščiau, internetinės parduotuvės turinį.

VIII. Išlygos dėl duomenų tvarkymo

1. Atkreipiame dėmesį, kad surinksime lesis.lt internetinės parduotuvės lankytojų IP adresus, kurie gali būti naudingi diagnozuojant technines serverio problemas arba sukuriant statistinę analizę (pvz. iš kokio regiono daugiausiai esame lankomi).
2. Aukščiau minėtu būdu gauti duomenys gali būti naudojami lesis.lt internetinės parduotuvės administravimui ir tobulinimui.
3. Aukščiau minėtu būdu gauti duomenys gali būti mūsų perduodami kitiems subjektams, siekiant sudaryti statistiką apie lesis.lt internetinės parduotuvės naudojimą. Tačiau šiuo atveju nėra perduodami duomenys leidžiantys Jus identifikuoti.

IX. Ar turiu prieigą prie savo asmens duomenų? Ar galiu atšaukti anksčiau pateiktą savo sutikimą gauti komercinę informaciją?

1. Atminkite, kad turite prieigą prie savo asmens duomenų bet kuriuo metu. Galite nemokamai gauti savo asmens duomenų kopiją.
2. Visada galite gauti iš mūsų informaciją apie:
a. Jūsų duomenų tvarkymo tikslą,
b. kokie duomenys apdorojami,
c. kam perduodame Jūsų duomenis,
d. kiek laiko mes planuojame saugoti Jūsų duomenis,
3. Jūs turite teisę:
a. ištaisyti savo duomenis,
b. ištrinti ar apriboti savo duomenis, jei mums jų nebereikės tikslams, dėl kurių mums juos pateikėte (užsakymo realizacija ir susijusius su tuo apskaitos ir archyvavimo tikslai), arba jei atšaukėte sutikimą juos apdoroti arba prieštaravote tvarkyti savo duomenis rinkodaros tikslams.
4. Galite bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą gauti komercinę informaciją ir (arba) sutikimą dėl rinkodaros telefonu ar elektroniniu paštu. Tai galite padaryti keturiais būdais:
a) Savo sutikimą galite atšaukti telefonu, susisiekę su mūsų pagalbos linija: 8-641-76002 (+370-641-76002)
b) Sutikimo atšaukimas taip pat galimas elektroniniu paštu, šiuo adresu: klausimai@lesis.lt
c) Kiekvieno pranešimo, kurį siunčiame kaip mūsų naujienlaiškį, paraštėje taip pat yra nuoroda, kurios pagalba galite atsisakyti prenumeratos.
d) Su rinkodara susijusius sutikimus (naujienlaiškis arba sms žinutės) galite atšaukti pažymėję atitinkamą parinktį savo Paskyros nustatymuose lesis.lt internetinės parduotuvės skirtuke „Pranešimai“.
5. Taip pat galite visiškai prieštarauti dėl Jūsų duomenų tvarkymo rinkodaros tikslais.
6. Nuo momento, kai patvirtinsite užsakymą, jo pateikimui reikalingi duomenys negali būti pakeisti.
7. Taip pat negalime keisti automatiškai surinktų duomenų.
8. Galite keisti savo asmens duomenis po prisiregistravimo - prisijungę prie paskyros internetinėje parduotuvėje, savo paskyros nustatymuose.
9. Galime atsisakyti ištrinti Jūsų duomenis, jei tai būtina mūsų reikalavimams įvykdyti arba gintis dėl tokių pretenzijų arba jei to reikalauja įstatymai.

X. Ar mano asmens duomenys yra saugūs?

1. Apsaugome Jūsų duomenis taikydami būtinas ir tinkamas Jūsų teisės ar laisvės pažeidimui išvengti organizacines ir technines priemones.
2. Visų pirma mes apsaugome Jūsų asmens duomenis nuo neteisėto atskleidimo, o taip pat nuo sužalojimo ar netekimo.
3. Internetinė parduotuvė lesis.lt yra apsaugota slaptažodžiais ir prieigą prie jos turi tik įgaliotieji asmenys.
4. Be to, informacijos srautas tarp Jūsų ir Internetinės parduotuvės lesis.lt yra šifruotas.
5. Duomenų perdavimo saugumas užtikrinamas naudojant SSL (Secure Socket Layer v3) perdavimo protokolą. SSL apima duomenų kodavimą prieš siunčiant iš Jūsų naršyklės ir jų dekodavimą saugiai atvykus į Internetinę parduotuvę lesis.lt aptarnaujantį serverį.
6. Atminkite, kad savo ruoštu privalote tinkamai apsaugoti savo lesis.lt paskyros slaptažodį nuo atskleidimo tretiesiems asmenims.

XI. Kokiais atvejais atsakomybė už asmens duomenų apsaugą yra ribota?

1. Atminkite, kad mes neprisiimame jokios atsakomybės ar rizikos, susijusios su Jūsų atlikto paskyros ar slaptažodžio į internetinę parduotuvę lesis.lt atskleidimo tretiesiems asmenims (taip pat netinkamo saugumo atveju) arba jei leidote jiems naudotis Jūsų paskyrą kitokiu būdu.
2. Jei pastebėjote, kad Jūsų paskyrą internetinėje parduotuvėje lesis.lt naudojo neteisėtas asmuo arba pastebėjote bet kokį kitokį internetinės parduotuvės lesis.lt saugumo taisyklių pažeidimą, praneškite mums el. paštu, adresu: klausimai@lesis.lt arba telefonu 8-641-76002 (+370-641- 76002)
3. Šis dokumentas (Privatumo politika) netaikomas kitų įmonių, išskyrus UAB Optes, teikiamoms paslaugoms ar produktams, kurie buvo paskelbti Internetinėje parduotuvėje lesis.lt remiantis abipusiškumu arba nesiekiant komercinio tikslo.

XII. Galutinės nuostatos

1. Visada galite pateikti skundą dėl mūsų veiksmų tvarkant Jūsų asmens duomenis. Skundas pateikiamas Asmens duomenų apsaugos tarnybos pirmininkui.
2. Ši Privatumo politika įsigalioja 25.05.2018 m.
Užsiprenumeruok najienlaiškį ir sužinok apie naujienas
Mobili versija
Ar norite tęsti?