Pasinaudok mūsų pasiūlymu!

Tik dabar turime Jums 6% NUOLAIDĄ!

Įrašyk kodą*: Kopijuoti kodą

*Kodas galioja 7 dienas.

Ką reiškia kontaktinių lęšių bazinė kreivė?

bazinė kreivėTeisingai parinktas kontaktinis lęšis išskyrus tai, kad koreguoja regos sutrikimą, turi taip pat atitinkamai prisitaikyti prie akies užtikrinant komfortą ir laisvą ašarų plėvelės apsikeitimą iš po lęšio. Kad tas būtų įmanoma būtinai specialistas turi pažymėti tokį parametrą kaip lęšio bazinę kreivę. Bazinė kreivė žymima kaip BC - tai vertė žyminti užpakalinį optinį lęšio spindulį, t. y. Lęšio kreivę.

Kontaktinis lęšis yra sferinis sektorius, kurio kreivė priklauso nuo jo spindulio. Didesnis spindulis reiškia, kad lęšis turi labiau plokščią paviršių, mažesnis, kad lęšio paviršius yra labiau stačias.

Vidutinis centrinis kreivės spindulis yra 7.8 mm, bet šį vertė skiriasi pas skirtingus pacientus, todėl įmanomas individualus jo dydžio apibrėžimas. Kad apibrėžti kontaktinio lęšio bazinę kreivę, reikia prie išmatuoto keratometru ragenos kreivės spindulio pridėti atitinkamą vertę (dažniausiai tarp 05 iki 1,0 mm) rekomenduojama kontaktinių lęšių gamintojo.

 

Veiksniai įtakojantys teisingą kontaktinių lęšių pasirinkimą

 

Bazinė kreivė viena nelemia tinkamų lęšių pasirinkimo. Svarbus taip pat ir diametras (DIA), medžiaga bei konstrukcija, iš kurios pagaminti. Todėl norint nešioti kontaktinius lęšius nesukelinat savo akims pavojaus, visada juos reikia parinkti su specialisto pagalba, kuris vienintelis gali nuspręsti, ar lęšis tinka akiai ir ar užtikrina:

 
  • visišką ragenos padengimą žiūrint tiesiai ir visomis žiūrimomis kryptimis išvengiant atidengtos ragenos dalies išdžiovimo,
  • centrinis dengimas ragenos atžvilgiu visomis žiūrimomis kryptimis,
  • atitinkamą judėjimą leidžiantį ašarų apsikeitimą taip, kad metabolinė tarša būtų pašalinta iš ragenos paviršiaus,
  • prisilietimas prie ragenos ir junginės neužspaudžia junginės kraujagyslių ir ragenos krašto, nes užspaustos kraujagyslės gali sukelti ašarų sustabdymą bei deguonies srauto iki ragenos krašto sumažinimą, be to atsiskyręs lęšio kraštas sukels diskomfortą nešiojant,
  • aukštą komfortą bei gerą matymo kokybę.
 

Kontaktinių lęšių parinkimas priklausomai nuo bazinės kreivės

 

Dažniausiai sutinkama lęšio bazinė kreivė yra 8.6, todėl ir didžiausias būtent šios kreivės lęšių pasirinkimas. Apačioje nurodyti pavyzdiniai kontaktiniai lęšiai su nurodytomis bazinėmis kreivėmis:

Bazinė kreivė (BC) Populiarūs kontaktiniai lęšiai
8.3 PureVision, ACUVUE® 2
8.4 Soflens 38, ACUVUE® OASYS, Air Optix Night&Day Aqua
8.5 Dailies Total 1, 1-DAY ACUVUE® TruEye®, 1-DAY ACUVUE® MOIST, ACUVUE® OASYS 1-Day
8.6 Air Optix Aqua, Soflens 59, Biofinity Energys, PureVision, Air Optix Night&Day Aqua
8.7 Soflens 38, Dailies AquaComfort Plus, Proclear 1 Day, Biofinity Toric
8.8 ACUVUE® OASYS, Dailies AquaComfort Plus Toric
8.9 PureVision 2 HD for Astigmatism
9.0 Soflens 38, 1-DAY ACUVUE® TruEye®, 1-DAY ACUVUE® MOIST, ACUVUE® OASYS 1-Day
 

Realizacija – Szkla.com / Lesis.lt optometrikų komanda:

 

Tekstas buvo sukurtas remiantis moksliniais tekstais ir yra neatsiejama Optometriko atmintinės dalimi. Susipažink su atmintinės tekstais, kad daugiau sužinoti apie kontaktinius lęšius. Iškilus klausimams susisiek su optometrikais arba pasitark su savo akių gydytoju. Turint problemų su rega, būtina pasikonsultuoti su specialistu.

Šaltiniai:

  • [1] Co oznacza krzywizna w soczewkach kontaktowych? Szkla.com
  • [2] Grosvenor T. Optometria. Wydawnictwo Elesevier Urban & Partner. Wrocław 2011
  • [3] Gasson A., Morris J. Soczewki kontaktowe. Wydawnictwo Elesevier Urban & Partner. Wrocław
  • [4] Veys J. Meyler J. Davies I. Przewodnik. Praktyczne zasady doboru soczewek kontaktowych. The Vision Care Institute.
 
 

Taip pat skaitykite:

 
Užsiprenumeruok najienlaiškį ir sužinok apie naujienas
Mobili versija
Ar norite tęsti?